Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Tato sekce    Náš tip

   Vyhledat
   Nalezeno
   Detaily památky
 
Jakoukoli fotografii z této či libovolné jiné stránky našeho serveru můžete poslat jako elektronickou pohlednici, stačí na ni klep-nout.
 
 

 
  • Poslední prohlídka začíná obvykle délku jedné prohlídky před koncem otevírací doby.
  • Vstupné: plné, snížené (např. děti, studenti, důchodci), ci-zinci plné, cizinci snížené (zpravidla s cizojazyčným výkladem).
     
  • Seznam doporučené literatury získáte po klepnutí na odkaz.

 
 
 
  • Lednicko-valtický areál,   okres Břeclav
Adresa:    Valtice, Lednice

 
 
 

Poslední aktualizace:  12.1.2006
Poloha tohoto objektu
 

Jihomoravský kraj, mezi městy Valtice a Lednice.
 
Zobrazit detailní polohu
 
toto je negarantovaný záznam ...
Popis

Největší zásluhu na vzniku celku dnes nazývaného Lednicko-valtickým areálem měl šlechtický rod Lichtenštejnů, který si v roce 1608 zvolil za sídlo své rezidence Valtice. V souladu s jejich kultivovaným chápáním úlohy vlastníka rozsáhlých statků tu vznikla výstavná zámecká sídla Valtice a Lednice s přilehlými zahradami a posléze přibyly drobné stavby ozvláštňující přirozeně modelovanou krajinu, uměle dotvářenou nově vysazovanými háji, zakládanými rybníky. Pro uskutečnění svých představ zřídili Lichtenštejni v Lednici projekční kancelář, v níž pod vedením stavebního ředitele pracovaly síly odborně vyškolené na vídeňské technice. Zde vznikaly často velmi radikální projekty na přestavby starších budov (tak tomu bylo v případě lednického zámku i projekty novostaveb, které zaplňovaly lednicko-valtickou krajinu od konce 18. století po celý následující věk. Některé časem zanikly, ty nejpozoruhodnější se však zachovaly podnes: Minaret - 62 metrů vysoká stavba z let 1797 až 1804, která slouží jako rozhledna po onom překrásném kousku země, romantická umělá zřícenina Janův hrad, Obelisk postavený roku 1798 na paměť uzavření míru mezi císařem Napoleonem a rakouským arcivévodou Karlem Ludvíkem Janem v Campo Formio, Lovecký zámeček stojící v místech, kde kdysi končily hony na zvěř, Rybniční zámeček z let 1814 až 1816, Hraniční zámeček umístěný na historické čáře rozhraničující území Moravy a Dolního Rakouska, Chrám Tří Grácií, Apollonův chrám, zemědělský statek Nový Dvůr, Kaple sv. Huberta, Dianin chrám zvaný též Rendez-vous, na samém okraji Valtic pak zámeček Belveder a kolonáda na Rajstně.
 
Kulturní akce

V současné době se v tomto objektu nekonají žádné kulturní akce, případně nás o nich jejich pořadatel neinformoval. 
Parkování


 
Provozovatel

Státní památkový ústav v Brně
 

  


  • Hotel Apollon
Hotel Apollon se nachází ve Valticích nedaleko od centra města. Hotel Apollon disponuje 22 pokoji, což představuje až 51 lůžek. Všechny pokoje jsou vybaveny TV se satelitním příjmem, telefonem a vlastní koupelnou s WC.
 
Telefon:519 352 625 
Podrobnější údaje >>>

Podrobnější
údaje >>>
Adresa:P. Bezruče 720, Valtice
Lednicko-valtický areál
Email: apollon@genea2000.cz
Jazyky:Cz, De, En
Rezervace:telefon, fax, email
Ceny:1510 - 1690
Kapacita:51

 
Vyhledat další možnosti ubytování ...
 
 
 

 

 
 

 

 
 
 
   Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
 
   Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
   Všechna práva vyhrazena © 2000-2015