Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Naše služby
  Přehled našich služeb včetně ukázek a ceníku naleznete zde.
 
 Pohlednice
 Ze sekce Pohlednice našeho serveru můžete odesílat elektronické pohlednice s tematikou památek, jako např. tuto:
 
Třeboň, Brána na náměstí
 
Poslat tuto pohlednici

 
 Reklama
 
 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
  Výsledky vyhledávání:  
 
  • Pokud přejdete na více informací o nalezeném objektu, získáte podrobné údaje o poloze, otevírací době, vstupném, podrobnější popisy expozicí, pořádaných kulturních akcí, fotografie a informace o možnostech ubytování a stravování.
 
Karlovarsko Plzeňsko Jižní Čechy Ústecko Střední Čechy Praha Liberecko Hradecko Pardubicko Vysočina Jižní Morava Zlínsko Kraj Moravskoslezský Olomoucko Velká mapa s jednotlivými památkami

 

 
<< Předchozí   | 1 2  3  4 5 6 7 8 9 10 |   Další >>
 
 
Filiální kostel Nejsvětější Trojice, okres Nový Jičín
 Významná architektonická a historická památka gotického založení, zrekonstruovaná po požáru v r. 1621. Původně hřbitovní kostel. Objekt se nalézá v Novém Jičíně a není běžně přístupný veřejnosti.

 
Kaple Umučení Krista, okres Nový Jičín
 Drobná stavba z roku 1733 v místní části Nového Jičína Žilina-Lamberk. Součástí stavby je tzv. morová deska - památka na morovou epidemii v obci v r. 1715. Jde o náhrobní desku lazebníka a ranhojiče Gottfrieda Mittella, který moru podlehl. Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
Dům umění v Ostravě, okres Ostrava
 Výrazné dílo moderní architektury české avantgardy 20. let. Projekt je z roku 1925 a jeho autory byly František Fiala a Vladimír Wallenfels. Od roku 1952 je objekt sídlem státní sbírkové instituce, orientované na české moderní umění, české malířství 19. století a vybrané úseky vývoje evropského malířství. Výstavní kolekce těchto celků jsou cyklicky zpřístupňovány veřejnosti.

 
Kostel sv. Štěpána, okres Nový Jičín
 Kostel v Kouřimi postavený současně s budováním města v 50. - 70. letech 13. stol., patří k nejhodnotnějším raně gotickým stavbám ve střední Evropě. Unikátem je podzemní kaple sv. Kateřiny s hvězdicovou klenbou. Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
Radnice Nový Jičín, okres Nový Jičín
 Původně šlechtický dům v Novém Jičíně, přestavěný po požáru města v roce 1503. Jako radnice sloužil do roku 1590, pak znovu od roku 1659 dodnes. V roce 1881 byla budova zvýšena o jedno podlaží a dostala gotizující romantickou fasádu. Současný stav je výsledkem dostavby z let 1929-30. Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
<< Předchozí   | 1 2  3  4 5 6 7 8 9 10 |   Další >>
 
 

 

 
Nové hledání

 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz