Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Naše služby
  Přehled našich služeb včetně ukázek a ceníku naleznete zde.
 
 Pohlednice
 Ze sekce Pohlednice našeho serveru můžete odesílat elektronické pohlednice s tematikou památek, jako např. tuto:
 
Blatná
 
Poslat tuto pohlednici

 
 Reklama
 
 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
  Výsledky vyhledávání:  
 
  • Pokud přejdete na více informací o nalezeném objektu, získáte podrobné údaje o poloze, otevírací době, vstupném, podrobnější popisy expozicí, pořádaných kulturních akcí, fotografie a informace o možnostech ubytování a stravování.
 
Karlovarsko Plzeňsko Jižní Čechy Ústecko Střední Čechy Praha Liberecko Hradecko Pardubicko Vysočina Jižní Morava Zlínsko Kraj Moravskoslezský Olomoucko Velká mapa s jednotlivými památkami

 

 
<< Předchozí   | 1 2 3  4  5 6 7 8 9 10 |   Další >>
 
 
Měšťanský dům čp. 32 - Stará pošta, okres Nový Jičín
 Dvoupatrový dům z r. 1563, postavený pro purkmistra Ondřeje Řepu z Greiffensdorfu ve stylu toskánské renesance. Dvoupodlažní arkádové lodžie jsou otevřeny do náměstí. Jedna z nejstarších a nejhodnotnějších budov ve městě. Dnes sídlo Městského kulturního střediska v Novém Jičíně.

 
Vila Hugo Hückela, okres Nový Jičín
 Vila v Novém Jičíně z přelomu 19. a 20. stol., postavená dle projektu novojičínské firmy Czeike & Wondra. Je obrazem moderního vývoje architektury na konci 19. stol. Náročné umělecko-řemeslné zpracování interiérů odpovídá vysokým nárokům podnikatelů, majitelů kloboučnické firmy Tonak. Dnes je zde mateřská škola.

 
Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, Nový Jičín, okres Nový Jičín
 Stavba v Novém Jičíně z let 1732-40, typická severská barokní architektura s kvalitním mobiliářem. Kostel byl připojen k pozdně gotické věži z roku 1587 s renesančním arkádovým ochozem z roku 1618 a stal se dominanta siluety města. Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
Synagoga Radnice, okres Opava
 Velmi zachovalou stavbu lze datovat do r. 1781. Hlavní sál má neobyčejně rozlehlou a vysokou klenbu. Nad svatostánkem ve východní stěně zachovány původní dvě desky desatera. V letech 1843 - 1846 zde působil rabín Isak Mayer Wise, který z Radnic odešel do USA, kde založil americký reformní judaismus.

 
Kostel Povýšení sv. Kříže, okres Bruntál
 Starokatolický kostel v Jablonci nad Nisou postavený v letech 1899–1902, projektovaný architektem Zaschem, je perla secesní sakrální architektury. Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
<< Předchozí   | 1 2 3  4  5 6 7 8 9 10 |   Další >>
 
 

 

 
Nové hledání

 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz