Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Naše služby
  Přehled našich služeb včetně ukázek a ceníku naleznete zde.
 
 Pohlednice
 Ze sekce Pohlednice našeho serveru můžete odesílat elektronické pohlednice s tematikou památek, jako např. tuto:
 
Český Krumlov, Vltava pod hradem
 
Poslat tuto pohlednici

 
 Reklama
 
 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
  Výsledky vyhledávání:  
 
  • Pokud přejdete na více informací o nalezeném objektu, získáte podrobné údaje o poloze, otevírací době, vstupném, podrobnější popisy expozicí, pořádaných kulturních akcí, fotografie a informace o možnostech ubytování a stravování.
 
Karlovarsko Plzeňsko Jižní Čechy Ústecko Střední Čechy Praha Liberecko Hradecko Pardubicko Vysočina Jižní Morava Zlínsko Kraj Moravskoslezský Olomoucko Velká mapa s jednotlivými památkami

 

 
<< Předchozí   | 1  2 3 4 5 6 7 |   Další >>
 
 
Hospital - zámek v Kuksu, okres Trutnov
 Zakladatelem zámku a špitálu František Antonín Špork (1662-1738) náležel k nejvzdělanějším osobnostem barokní doby. Po dobrozdání o léčivosti pramenů vybudoval v Kuksu lázně, které byly začátkem 18. století srovnatelné s evropskými lázeňskými středisky a zároveň se staly místem, kde se setkávali politikové, vědci i umělci.
Lázeňská budova s kaplí byla vybudována již v letech 1692-1695 na levém labském břehu. Roku 1711 k nim přibyl zámek, ...
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Zámek Náchod, okres Náchod
 Původně raně gotický hrad, založený Hronem z rodu Načeraticů. Z původního gotického opevnění se rozrostl do poměrně rozsáhlého pevnostního celku. K nejvýznamnějším majitelům patřili např. český král Jan Lucemburský, rod Smiřických ze Smiřic, Ottavio Piccolomini a Petr Biron vévoda Kuronský a Zaháňský a jeho dcera Kateřina Vilemína kněžna Zaháňská. Z expozice např.: dva soubory bruselských tapiserií z poloviny 17. století, sbírka květinových zátiší, expozice věnovaná rodu Kuronských, zámecká knihovna čítající téměř 30.000 svazků, aj.
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Zámek Ratibořice a Babiččino údolí, okres Náchod
 Zámek byl vybudován pro knížete Lorenza Piccolomini a ve stylu klasicismu a empíru byl přebudován pro Kateřinu Zaháňskou (postava známá z díla Boženy Němcové Babička). Z expozice např.: Zámek: sál tří císařů, dámský salón, kabinet kněžny, aj. Dále: Staré Bělidlo, Ludrův mlýn a Mandl. V roce 1813 se v Ratibořicích konaly porady diplomatů protinapoleonské koalice, které předznamenaly Napoleonovu porážku v bitvě u Lipska. Mlýn byl postaven ve druhé pol.18.stol., mandl v 1.pol.19 stol.
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Zámek Častolovice, okres Rychnov nad Kněžnou
 Již ve 13. století v údolí řeky Bělé stála v močálu na dřevěných pilotech vodní tvrz. V roce 1495 získali Častolovice páni z Pernštejna, během 15. a 16. století změnilo častolovické panství několikrát své majitele, jedním z nich byl Jiří z Poděbrad, v roce 1575 se Častolovice opět staly majetkem Koruny. Mezi léty 1588 a 1615 byly zbytky pevnosti přestavěny na renesanční zámek. V roce 1696 jej odkoupil nejvyšší pražský purkrabí Adolf Vratislav ze Šternberka a zámek se stal sídlem hlavy rodu. V roce 1948 byl zámek zabrán komunisty a původním majitelům navrácen po revoluci v roce 1992. Dnešní expozice představuje zdařilou ukázku způsobu života v minulých stoletích od renesance po biedemeiera.
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Hrad Pecka, okres Jičín
 Původně raně gotický hrad, vybudovaný počátkem 14. století. V průběhu 16. století byl hrad přebudován na renesanční zámek. K nejvýznamnějším majitelům patřili Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic a Albrecht z Valdštejna. V roce 1830 zámek vyhořel a postupem času se změnil ve zříceninu. Ve 20. století byl zastřešen a obnoven jediný, západní palác. Z expozice např.: Pracovna Kryštova Haranta, obrazárna s portréty renesančních šlechticů, národopisná část s výstavou lidových skříní, truhel, aj., Rytířský sál s výstavou sakrálního umění z kostelů z Pecky a z Vidonic, zámecká kuchyně, mučírna a výstavy Život v Pecce v 19. století, Historie objektu a městečka Pecky a Sochařské dílo Vojmíra Vokolka.
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
<< Předchozí   | 1  2 3 4 5 6 7 |   Další >>
 
 

 

 
Nové hledání

 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz