Nápověda Mapa Hrady, zámky a jiné památky Muzea Expozice Kulturní akce při památkách Pohledy s hrady a zámky Panofotky Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace Diskuzní fórum Soutěže English version

 
 
   
 Tato sekce    Náš tip

   Vyhledat
   Nalezeno
   Detaily objektu
 
Jakoukoli fotografii z této či libovolné jiné stránky našeho serveru můžete poslat jako elektronickou pohlednici, stačí na ni klep-nout.
 
 

 • Galerie výtvarného umění,   okres Cheb
Adresa:  Nám. Krále Jiřího z Poděbrad 16
35046  Cheb
Telefon:  354 422 450
Email:  galerie.cheb@iol.cz
Poloha tohoto objektu
 


 

 
toto je negarantovaný záznam ...
Popis

Galerie výtvarného umění v Chebu byla založena v roce 1962. V posledních jedenácti letech, do roku 2001, byla zařízením ministerstva kultury České republiky, v současnosti je jejím zřizovatelem Karlovarský kraj. Galerie byla založena jako kulturní zařízení zaměřené především na výstavní činnost. Od poloviny 60. let však začala vytvářet své vlastní sbírky a díky intenzivní akviziční činnosti, podporované i vedením tehdejších regionálních správních orgánů, se na přelomu 60. a 70. let, již jako muzeum výtvarného umění, mohla chlubit početnými sbírkovými fondy starého umění a moderního umění českého. Nejkvalitnější díla ze svých sbírek galerie vystavuje ve svých neustále doplňovaných a zkvalitňovaných expozicích. Vedle vlastní odborné činnosti, zaměřené především na péči o sbírky starého i moderního umění, jejich rozšiřování a badatelskou práci s tím souvisící, která se zhodnocuje ve sbírkových expozicích, připravuje galerie krátkodobé výstavy starého a moderního českého i evropského umění, a to jak samostatně, tak ve spolupráci s českými i zahraničními galeriemi a muzei umění. Formou zahraniční spolupráce jsou také zápůjčky uměleckých děl význačným zahraničním muzeím umění, kterými se galerie podílela na tak celoevropsky významných výstavách, jako byla např. výstavy Le Cubisme a Prague v Musée des beaux-arts v Nancy v roce 1991, Evropa, Evropa das Jahrhundert der Avantgarde in Mittel – und Osteuropa v Bonnu v roce 1994, nebo Annéea 30 en Europe v Musée d'Art moderne de la Ville de Paris v roce 1997. Početnými kolekcemi uměleckých děl ze svých sbírek byla galerie rovněž zastoupena na velkých výstavních projektech, pořádaných profesním sdružením českých muzeí uměním, jehož je členem: Radou galerií České republiky (např. Záznam nejrozmanitějších faktorů v Jízdárně Pražského hradu v roce 1993, nebo Die zweitte Arche – Der Surrealismus und die tschechische Kunst 1925 bis 1945 v Panorama Museum v Německu v roce 2001). Zcela specifickou činností galerie od počátku 90. let je její účast na aktivitách mezinárodního kulturního projektu „Festival Mitte Europa“. V obecně ideovém rámci festivalu, zaměřeném na odstranění historických překážek v porozumění mezi Čechy a Němci a podporu vzájemné spolupráce a přátelství, se galerie badatelskou a publikační prací podílí na poznávání tvorby umělců z okruhu etnických menšin, žijících a tvořících v Čechách až do poloviny čtyřicátých let minulého století ( m.j. výstavy z díla Wenzela Hablika, Georga Karse, Emila Orlika, Augusta Brömse, Maxe Kopfa aj.).
 
Kulturní akce


Zobrazit také loňské akce

   
  Otevírací doba

  úterý - neděle: 900 - 1200 a 1230 - 1700
   

    


   

   
  Vyhledat možnosti ubytování ...
   
   
   

   

   
   

   
   
     Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
   
     Provozuje cestovní agentura Falcomp
     www.pruvodce.com/firma
     Všechna práva vyhrazena © 2000-2004