Nápověda Mapa Hrady, zámky a jiné památky Muzea Expozice Kulturní akce při památkách Pohledy s hrady a zámky Panofotky Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace Diskuzní fórum Soutěže English version

 
 
   
 Tato sekce    Náš tip

   Vyhledat
   Nalezeno
   Detaily objektu
 
Jakoukoli fotografii z této či libovolné jiné stránky našeho serveru můžete poslat jako elektronickou pohlednici, stačí na ni klep-nout.
 
 

  • Muzeum Luhačovického Zálesí,   okres Zlín
Adresa:  Lázeňské nám. 95 - vila Lipová
76326  Luhačovice
Telefon:  577 132 883
Email:  muzeum.luhacovice@seznam.cz
Poloha tohoto objektu
 


 

 
toto je negarantovaný záznam ...
Popis

Etnografické pracoviště MJVM v Luhačovicích má ve své náplni jako prioritu výzkum a dokumentaci lidové kultury v oblasti jižního Valašska, Podřevnicka, Luhačovického Zálesí a východní Hané se zřetelem na širší problematiku styčných etnografických oblastí. Nadregionální význam má výzkum a dokumentace doplňkových zaměstnání venkovského obyvatelstva a transformace tradičních zvykoslovných aktivit. Dalším dlouhodobým tématem zájmu je současná lidová výtvarná aktivita na území jihovýchodní Moravy, dokumentace jejích projevů a proměn vkusové orientace venkovského obyvatelstva.Významnou částí etnografických sbírek je zejména kompletní kolekce výrobků a nástrojů domácké výroby dřevěného náčiní a nářadí, archív národopisných fotografií Antonína Václavíka a kolekce vzácných lidových výšivek z jeho sbírky. Nábytek z původního vybavení Janova - Jurkovičova domu, zhotovený podle Jurkovičových návrhů, je vystaven v přízemí vily Lipová. Zde je také umístěn studijní depozitář. Jedna místnost v přízemí je vybavena pro dětské návštěvy, které zde v rámci dlouhodobých programů zpracovávají pracovní listy a nebo se věnují výtvarným dílnám. Z výukových programů nabízí muzeum školám projekt "Babiččina truhla "( lidová řemesla na luhačovickém Zálesí) a "S kufříkem do lázní" (počátky lázeňství v Luhačovicích). Muzeum se pravidelně podílí na organizaci největších kulturních událostí v Luhačovicích - "Zahajování hlavní lázeňské sezony se Svěcením pramenů" počátkem května a Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů "Písní a tancem"na počátku září. Pořádá výstavy (většinou mimo muzeum, kde není vyhovující prostor) a rukodělné kurzy a prezentace tradičních lidových řemesel. Jedním z největších úspěchů při spolupráci muzea s veřejností byl rozsáhlý projekt "Navštivte lázně před 100 lety", který muzeum uskutečnilo v roce 2002 (za podpory nadace OSF Praha) při příležitosti stého výročí založení Akciové společnosti lázní luhačovických.
 
Zajímavost

V letních měsících muzeum opakovaně uskutečňuje v prostoru lázní projekt "Muzejní fotoateliér" , kdy mají hosté příležitost nechat se vyfotografovat v replice secesního kostýmu a tónovanou fotografii, zhotovenou digitální technikou si odnést s sebou na památku.
 
Otevírací doba

Duben - říjen: denně kromě pondělka 900 - 1200 a 1300 do 1700. V zimních měsících je expozice zavřena.
 
Vstupné

Do expozice je 10,-- Kč, snížené vstupné (děti, studenti, důchodci, skupiny) 5,-- Kč.
 
Foto, kamera

ne - ne
 
Bez bariér

ne
 
Parkování

ano - ano 500m
 
Provozovatel

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, příspěvková organizace
 
Vlakbus

Stanice bus: Luhačovice
Stanice vlak: Luhačovice
Vyhledat autobusové spojení
Vyhledat vlakové spojení

 
 

  


 

 
Vyhledat možnosti ubytování ...
 
 
 

 

 
 

 
 
   Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
 
   Provozuje cestovní agentura Falcomp
   www.pruvodce.com/firma
   Všechna práva vyhrazena © 2000-2004