Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Tato sekce    Náš tip

   Vyhledat
   Nalezeno
   Detaily objektu
 
Jakoukoli fotografii z této či libovolné jiné stránky našeho serveru můžete poslat jako elektronickou pohlednici, stačí na ni klep-nout.
 
 

 • Muzeum Brněnska - Muzeum ve Šlapanicích,   okres Brno - venkov
Adresa:  Masarykovo náměstí 18
66451  Šlapanice
Telefon:  544 228 029
Email:  muzeum@brnenska.cz
Poloha tohoto objektu
 


 

 
toto je negarantovaný záznam ...
Popis

sídlí ve starobylé budově někdejší scholasterie, kde byl v době bitvy u Slavkova (2. 12. 1805) štáb francouzského maršála Soulta. Dnes tu můžeme spatřit nejen původní pamětní desku - mapu bitevních pozic - z Napoleonova velitelského stanoviště na nedalekém vrchu Žuráni, ale i stálou expozici pod výmluvným názvem Pohledy do národopisných sbírek. Ta potěší nejzajímavějšími doklady hmotné kultury minulých generací z oblasti na východ od Brna oko každého ctitele lidového umění. Tak jako další muzea je i to šlapanické místem konání rozlišných tematických i výtvarných výstav - vždyť Šlapanice, to je mimo jiné i rodiště významného a také za hranicemi České republiky uznávaného malíře Aloise Kalvody.
 
Kulturní akce


Nezobrazovat loňské akce

 • 30.04.2004 - 06.07.2004  Rostliny v hudbě   zápůjčka výstavy z Ostravského muzea. Tato interaktivní výstava – kterou pořádá Muzeum ve Šlapanicích ve spolupráci s Ostravským muzeem - spojuje dvě zdánlivě odlišná témata. Hudbu a botaniku. Botanické materiály představuje z pohledu jejich využití v hudbě – a to smyslu „Návštěvníci, prosím, dotýkejte se!“.

  Vedle původních lidových nástrojů, pocházejících od nás i z exotických míst afrického kontinentu, je další část výstavy věnována rostlinám, které inspirují k osobité hudební kreaci. Za doprovodu drobných skladeb hudebního skladatele Edvarda Schiffauera si návštěvníci mohou vyzkoušet hru na bubínky, rumbakoule, chřestítka či xylofony a nebo jen volně improvizovat. Prostřednictvím přímého kontaktu s nástroji tak lze lépe poznat dary přírody představující nádherné rostliny, plody a dřeviny a obdivovat barevnou škálu jejich zvukových vlastností.

  Výstava je určena nejen náhodným návštěvníkům, ale především mládeži a jejím pedagogům, pro které může být návštěva této akce přínosem v hodinách botaniky nebo hudební výchovy. Naše tajné přání je inspirovat Vás k vlastní výrobě těchto mininástrojů a také se zamyslet nad krásou a bohatství paní přírody.

  Výstava je doplněna o popisky v Brailově písmu a díky svému zaměření na všechny vjemové smysly člověka se přímo nabízí obohatit o estetické zážitky bez rozdílů všechny zájemce o přírodu, včetně našich handicapovaných spoluobčanů.
 • 01.07.2004 - 31.08.2004  Tapisérie Milady Kollárové  
 • 01.07.2004 - 31.08.2004  Sedmdesát let Muzea v Šlapanicích  
 • 24.09.2004 - 28.11.2004  Žena v proměnách času   zapůjčeno ze Okresního vlastivědného muzea v Šumperku
 • 01.12.2004 - 31.01.2005  Vánoční výstava  
 
Otevírací doba

celoročně: středa - neděle 1300 - 1700

 
Vstupné

15,- dospělí * 12,- důchodci * 8,- děti, studenti, vojáci, na průkazy ISIC, ITIC, IYTC * zdarma osoby s průkazem ZTP
 
Foto, kamera

foto 30,- Kč * video 60,- Kč
 
Bez bariér

není
 
Parkování

osobní auta - u muzea na náměstí - bez poplatku * bus - cca 100 m - bez poplatku
 
Provozovatel

Muzeum Brněnska
 
Vlakbus


 
Vlastní stránky

www.muzeumbrnenska.cz
 

  


 

 
Vyhledat možnosti stravování ...
 
 
 

 

 
 

 
 
   Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
 
   Provozuje cestovní agentura Falcomp
   www.pruvodce.com/firma
   Všechna práva vyhrazena © 2000-2004